Kilpailut

Syksyn 2018 maastojuoksucup

Kajo maastojuoksu cup 2018

Ma 20.8. Hippo-kisojen alustava aikataulu:

Kisoihin on ilmoittautunut 360 lasta, joten lasten suoritusten kestoa on mahdoton arvioida, mutta tässä suuntaa antava aikataulu:

Hippo-kisojen-aikataulu18.pdf

 

A4 kajo07082018 ver2

IINFOT HIPPOKISOISTA 2017 TÄÄLLÄ:

https://uusi.op.fi/web/op-kymenlaakso/-/tervetuloa-hippo-kisoihin-

Tiedot kilpailuista 2017

kajo 01062017 95x125mm

Valkealan kenttä To 1.6. klo 18.00

TULOKSET:

M kiekko
1. Juuso Sillanpää JyväskKU 49,03
2. Kai Kepsu ValkKa 20,98
N19 kiekko
1. Susanna Törrönen EsboIF 41,55
2. Sanni Salmio KuusKi 39,59
3. Riikka Purho KouvU 37,71
N19 4x100m
Valkealan Kajo(Janette Leinonen-Emma Relander-Taru Haimi-Anni Suorsa) DNF
M17 100m -1,7
1. Lassi Hirvonen ValkKa 11,57
M17 4x100m
1. Valkealan Kajo(Lassi Hirvonen-Olli Palmumaa-Pyry Terä-Patrick Haga) 51,05
N17 100m -1,7
1. Emma Relander ValkKa 13,63
2. Janette Leinonen ValkKa 14,35
N17 kiekko
1. Taru Haimi ValkKa 22,58
P15 100m -1,7
1. Patrick Haga ValkKa 13,17
2. Olli Palmumaa ValkKa 13,28
P15 kiekko
1. Onni Paasonen MäntyhVi 26,83
2. Patrick Haga ValkKa 26,69
T15 100m -1,7
1. Nea Korhonen ValkKa 14,19
2. Gita Reinholm KarhKa 15,07
Sofia Shashkina KarhU DNS
T15 kiekko
1. Inka Sakkara ElimVa 21,09
2. Gita Reinholm KarhKa 18,13
P13 60m -2,3
1. Veeti Hostikka KarhKa 9,16
2. Eliel Mulari KarhKa 9,92
3. Jyri Säyriö ValkKa 10,05
4. Tuomas Stadig ValkKa 10,28
5. Väinö Tommiska ValkKa 10,69
P13 kiekko
1. Onni Rusthollkarhu LahdA 29,83
2. Jerry Savolainen LahdA 21,33
3. Veeti Hostikka KarhKa 20,26
4. Lauri Hämäläinen MäntyhVi 19,98
5. Eliel Mulari KarhKa 19,59
6. Roope Sakkara ElimVa 15,85
P13 4x100m
1. Mäntyharjun Virkistys(Vili Nikkinen-Aapo Tuovinen-Lauri Hämäläinen-Atte Kuhanen) 64,56
2. Valkealan Kajo B(Juho Soikkeli-Vilho Huovila-Tuomas Stadig-Jerry Tarkiainen) 64,77
3. Valkealan Kajo A(Jyri Säyriö-Matias Vuorinen-Väinö Työppönen-Otto Rankinen) 68,55
T13 60m -0,9
1. Nea Nakari VehkVe 8,88
2. Krista Kantola ElimVa 9,24
3. Anna Heimonen ValkKa 9,56
4. Heidi Nieminen KarhKa 9,90
Sanni Savolainen MäntyhVi DNS
Anna Minkkinen LappUM DNS
Saana Uotinen MäntyhVi DNS
T13 kiekko
1. Amalia Lindén AnjLi 26,93
2. Heidi Nieminen KarhKa 18,65
3. Krista Kantola ElimVa 18,12
T13 4x100m
1. Valkealan Kajo(Vilma Oinas-Hilma Huovila-Erika von Behr-Netta Lamberg) 66,38
MIXED(Krista Kantola ElimVa-Anna Heimonen ValkKa-Nea Korhonen T14 ValkKa-Laura Vuorinen T16 ValkKa) 59,53
Mäntyharjun Virkistys DNS
Lappeenrannan Urheilu-Miehet DNS
P11 60m -0,6
1. Nuutti Virtanen ValkKa 9,62
2. Vilho Huovila ValkKa 9,81
3. Juho Soikkeli ValkKa 9,84
4. Severi Sakkara ElimVa 11,01
Otto Minkkinen LappUM DNS
P11 kiekko
1. Aatu Kangasniemi PorvU 35,67
2. Juho Soikkeli ValkKa 19,96
3. Severi Sakkara ElimVa 12,44
T11 60m
1. Ada Kauppila KarhU 9,98 -1,2
2. Kerttu Rén ValkKa 10,36 -1,2
3. Nelli Niemi AnjLi 10,42 -1,2
4. Enna Kauppila KarhU 10,71 -1,2
5. Alisa Norokorpi ValkKa 10,85 -2,8
6. Arianna Kortelainen ValkKa 10,97 -1,2
7. Aurora Ravi ValkKa 11,25 -2,8
8. Helmi Virtanen ValkKa 11,27 -2,8
9. Lilli Rönkkönen ValkKa 11,32 -2,8
10. Elsa Stadig ValkKa 11,36 -2,8
T11 kiekko
1. Kerttu Rén ValkKa 13,25
2. Selma Lindén AnjLi 9,63
3. Arianna Kortelainen ValkKa 8,76
T11 4x50m
1. Valkealan Kajo A (Alisa Norokorpi-Elsa Stadig-Arianna Kortelainen-Kerttu Rén) 35,56
2. Valkealan Kajo B ( Emma Kangaskolkka-Lilli Rönkkönen-Leeni Telkkinen-Helmi Virtanen) 36,82
P9 40m -1,5
1. Eetu Heino PyhtYr 7,56
2. Caro Reponen ValkKa 7,86
3. Ukko Lehto PyhtYr 7,91
4. Sisu Kalliomäki ValkKa 8,15
5. Lenni Putkinen ValkKa 8,77
Hermanni Barkman ValkKa DNS
P9 kiekko
1. Hermanni Barkman ValkKa 8,56
T9 40m -0,6
1. Iida Heino PyhtYr 7,34
2. Nelli Lötjönen ValkKa 7,45
3. Riina Telkkinen ValKa 7,48
4. Helmi Kalliomäki ValkKa 7,66
5. Ada Sopanen ValkKa 7,80
6. Sinna Lyytikäinen ValkKa 8,06
7. Myy Westersund ValkKa 8,12
Elli Minkkinen ValkKa DNS
Tinja Purho ValkKa DNS
T9 kiekko
1. Matilda Karhu ValkKa 8,79
2. Nelli Lötjönen ValkKa 7,40
8x40m sukkulaviesti
Valkealan Kajo I 66,1
Valkealan Kajo II 68,7
P7 40m
1. Aarni Sopanen ValkKa 8,53
2. Oliver Tasa ValkKa 8,90
3. Aatu Telkkinen ValkKa 9,17
T7 40m
1. Hilla Kalliomäki ValkKa 7,80
2. Viivi Heino PyhtYr 8,87
3. Amanda Norokorpi ValkKa 10,70

Valitettavasti pikajuoksijamme Visa Hongisto ei päässyt vielä aloittamaan kilpailukautta näissä kisoissa.

Valitamme kiekonheiton pitkittymistä(ja sitä kautta viimeisten viestien aloitusta), osallistujia oli odotettua enemmän ja toimitsijaresursseja ei ollut riittävästi lajiin.

KATSO KISOJEN TUNNELMIA KUVIEN MERKEISSÄ VALKEALAN KAJO YLEISURHEILU FACEBOOK-SIVUILTA!

***

Tiedot kilpailuista ympäri Suomea sekä ennakkoilmoittautuminen

(ennakkoilmoittautuminen yleisurheilulisenssin hankkineille):

http://www.kilpailukalenteri.fi/

Hippokisat Valkealan kentällä to 11.8.2016

Hippokisojen 2016 aikataulu: Hippokisa-aikataulu2.pdf